Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

THE CARAMEL EXILE

THE CARAMEL EXILE

Místo: Bratislava žánr: Electro/Alternative/Postpunk web: www.facebook.com/caramel.exile

The band "THE CARAMEL EXILE" is from Bratislava/Slovakia and was formed in year 2015. The music style of the band is mix of ELECTRO, POSTPUNK, ALTERNATIVE, DARKWAVE... In January 2016 the band released first 4-songs demoCD "Caramel Demo" in limited edition 100 pieces... Currently the band recording material for the first album in the studio...

 

THE CARAMEL EXILE are:

CARAMEL GIRL - voice, keys, programming (all words & music)

CARAMEL BOY - guitars, back vocals (managment)

... and others CARAMEL persons

THE SEVEN HEAVEN

THE SEVEN HEAVEN
THE SEVEN HEAVEN
THE SEVEN HEAVEN
THE SEVEN HEAVEN
THE SEVEN HEAVEN

Místo: Praha žánr: Gothic/Synthpop web: www.thesevenheaven.com

THE SEVEN HEAVEN je elektronické duo Richard Grey  a Carlos De Paulo doplněné o hostující hudebníky bicí&kytara. Jejich hudba, kterou označují  jako „hořko-sladký pop“ balancuje na pomezí synthopou, new romance a dark wave. Milovníci klenutých refrénů, tajemných nálad, tepajících syntezátorů a zasněných zvuků si přijdou na své.
 

Biografie:
Kapela THE SEVEN HEAVEN byla založena koncem roku 2002 v Praze čtyřmi velkými fandy hudby let osmdesátých. První skladba nese příznačně název "1981" a v roce 2003 slaví úspěchy na serveru http://www.depechemode.cz. Původně se mělo jednat o jednorázový studiový projekt, který bude hrát retro hudbu v duchu new romance scény počátku 80.let. V letech 2004-5 kapela pracuje na nových skladbách, které se začínají lehce vymykat původnímu záměru. Z původního kvarteta se stává duo.  Koncem roku 2008 byla nahrána skladba "Faithless in Faith" jako předzvěst připravovaného alba "The End Of Hi-Fi?". Zmíněná píseň je již hrána na několika internetových rádiích po celém světě a na Rádiu 1. Většina skladeb je natáčena ve studiu Atelier,  zpěváka a skladatele Ravena.

Aktuální sestava:

Richard Grey  – zpěv, kytary
Carlos De Paulo – syntezátory
 

Diskografie

Pětipísňové EP  nazvané  „Faithless In Faith“ vyšlo v limitované edici v roce 2011.  Na léto roku 2013 kapela chystá vydání debutového alba „The End Of Hi-Fi?“ a natočení klipu k singlu „Faithless In Faith“.

TJH

Místo: Praha žánr: Gothic/Ambient/Ethereal

TJH je orchestral-ambientni projekt inspirovany gotickou ponurosti a temer mystickymi zmenami vedomi pri nocnim absinthovym bloudeni historickymi castmi starych mest, ktere ozivaji a vypraveji sve hudebni pribehy.

Vse je z finacnich duvodu tvoreno pouze v pocitaci, bez znalosti hudebni teorie, vedeno ciste citem, intuici a snahou co nejpresneji zachytit osobni pocit. Snad se jednou podari tento "soundtrack noci" nahrat s zivymi hudebniky.

Dlouhodobym planem je dokonceni alba "Nightwalker with the Absinthé Glass".

Tabinnoise

Tabinnoise
Tabinnoise
Tabinnoise

Místo: Brno-Zlín žánr: EBM/Electronica/Experimental web: www.tabin.mysteria.cz/

 Ke stylu hudby lze jen dodat,že se jedná u ZVUKOVÝ BORDEL.Host Chris_KM (Another Fanatic)dodává melodii a soudržnost.Všechny skladby jsou demoverze.Jednočlenný projekt vznikl v roce 2004 avšak kořeny jsou od roku 1993,kdy se setkali Michal Tabarka a Karel Matocha(dále jen tabinnoise a chris_KM).Hned bylo jasne,že to nezůstane jen u piva a jiných věcí.Zakládající člen TABINNOISE v té době hrál nějaký industrial a  je odkojený stylem EBM muziky 80 a 90 let a dřive hrál na bicí nástroje.Zvukový mág Chris_KM(Another Fanatic) se též v té době  snažil se starých počítačů vytáhnout co se dalo a je také odkojený stylem EBM muziky 80 a 90 let a se zvukem si hraje již od ranných let.Hudbu tvoříme pokud máme čas,takže novinky tu nebudou každý měsíc.Pokud bude někdo chtít,můžeme něco vytvořit spolu.

Tabor Radosti

Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti
Tabor Radosti

Místo: Jihlava žánr: Electronica/Experimental/Dark ambient web: www.taborradosti.com


Diskografie:

Tabor Radosti - Tábor Radosti - 2001

Tabor Radosti - Hávamál 2003

Kompilace - BAPTIZED AN THE LANDFILL 2004

Tabor Radosti - LAMAT 2006

Kompilace - HYPERREALITY - 2007

Kompilace - Simulacra Soundscape 2 - 2010

Tabor Radosti - AGARTTA - 2011

Kompilace - Saur Maas - by Various Artists - Kalpamantra - 2011


http://kalpamantra.bandcamp.com/album/t-bor-radosti

http://kalpamantra.bandcamp.com/album/h-vam-l

http://kalpamantra.bandcamp.com/album/saur-maas

Talvinen

Talvinen
Talvinen

žánr: Industrial/Electronica/Metal

One-man projekt ze západočeské metropole, Plzně.

Tameless Wolf

žánr: Dark/Experimental

Tameless Wolf pocházím z Ovy (Česká republika), skládáním a tvorbě muziky se zabývám X let. Většinou se jedná o experimentální tvorbu s občasným „dark ambientem“ tvrdšího a temného ražení...
Jde o jednočlenný projekt na kterém hraji na kytaru a klávesy.
Při tvorbě mne Inspiruje život jako takový ale hlavně to, co se odehrává v mém nitru.

Terminal State

Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State
Terminal State

Místo: Presov žánr: Electro/Industrial/EBM web: www.facebook.com/terminalstate

Desat rokov uplynulo od doby ked sme vydali prvý album s nazvom Unline Codes. V tomto obdobi sa stalo vela veci.

Kedze Binary Runner opustil kapelu kreativita sa presunula len na plecia Chrisa XX, ale napriek tomu bol na plane dalsi album. Sunthetic Red River bol pripravený na vydanie, ale nikdy k tomu nedoslo, rovnako ako nasledujuci album The Strange Horizons.   Minor sa neskor pripaja k Terminal State ako hrac na klavesy a ponukol aj niektoré z jeho tvorivých vstupov. Ale prevlada ChrisXXov pocit, že tentoraz sa veci vyvíjajú správnym smerom, vytvoril velke mnozstvo noveho materialu, z ktorého sme si mohli vybrať tie najlepsie. Tento nový duch viac uspesnych zivych vystupení (najmä Front Line Assembly Assembly ako support v Bratislave-SK) posilnil nas boj za novy Terminal State.   V sucastnosti su prace na novom albume Illegal Space Acitivity v zaverecnej faze a album bude vydany vo vydavatelstve Ellectro Agression Records. Mozno sa bude zdat ze to bude comebackovy album ale prinesie nove skladby. Je sa na co tesit   Terminal State:   Chris XX - keyboards, programming arrangements, vocals   Minor - keyboards, programming, arrangements, backing vocals   http://www.facebook.com/terminalstate

The Bat Hole (hledáme bubeníka)

The Bat Hole (hledáme bubeníka)
The Bat Hole (hledáme bubeníka)
The Bat Hole (hledáme bubeníka)
The Bat Hole (hledáme bubeníka)

Místo: Praha žánr: Deathrock/Postpunk/Gothic rock web: www.facebook.com/TheBatHole

email: dxicexb@gmail.com   Zpěv: Gary Chain Kytara: Roman "Goli" David Baskytara: Pavel "Ice" Cajthaml   Texty: Grave Robber, Pavel "Ice" Cajthaml -------------------------------------------------------------   Kapely které máme rádi: Cinema Strange, Bauhaus, The Birthday Party, Christ vs. Warhol, Scarlet's Remains, Christian Death, 13th Moon, All Gone Dead, Antiworld, Joy Division, The Sisters of Mercy, The Garden of Delight, Merciful Nuns a mnoho, mnoho dalších... ------------------------------------------------------------   Vznik této znovu zrozené kapely se datuje ke dni 3.7.2012. Tato kapela vlastně vznikala již skoro o rok dříve, ovšem členové kapely se různě střídali (v jejím středu stále zůstával především její zakladatel  Pavel "Ice" Cajthaml), se zvukem se hodně experimentovalo, tvorba a styl byly hodně různorodé. V době začátku vzniku skladby Nightmarish Bats, která měla dříve právě pracovní název 3.7.2012 označující den začátku jejího vzniku, se kapela začala náhle celkově rozpadat. Nakonec zbyl  Pavel "Ice" Cajthaml uplně sám, avšak nechtěl nic vzdát. Díky tomu že zůstal sám, mohl si sám ujasnit zvuk a směr kapely a tak pokračoval ve skládání hudby sám dál a začal hledat nové členy. Skladbu Nighmarish Bats pojal jako nový základ zvuku od kterého se pak dále odvíjela řada dalších písní. Většina dřivější skladeb které vznikli před 3.7.2012 byly zavrženy, některé však zůstaly. Krátce na to sehnal Pavel "Ice" Cajthaml nové členy kapely a začal s nimi nacvičovat a tvořit nový materiál. V současnosti má kapela rozpracováno deset písní. Navíc zvláštní náhodou přesně na den o tři měsíce později, kdy vznikl první nápad na skladbu Nightmarish Bats, vydává dne 3.10.2012 kapela The Bat Hole svůj první demo singl již víceméně hotové skladby Nightmarish Bats. V blízké budoucnosti se můžete těšit na nahrávky dalších písní. Naše tvorba není jen rychlá a energická, jak by se mohlo zdát díky našemu prvnímu demo singlu, ale můžete se těšit například i na temné, pomalé a ztřeštěné kousky ve stylu Cinema Strange, The Birthday Party a Bauhaus. Náš styl by se dal právě označit jako bláznivý, ztřeštěný, temný až schizofrenní, nebo jak mi sami říkáme: "Jako když banda bláznů uteče z psychiatrické léčebny a jde si zahrát na pódium."

The CRYPT

The CRYPT
The CRYPT
The CRYPT
The CRYPT
The CRYPT
The CRYPT

Místo: Prague žánr: Gothic/Dark/Wave web: www.facebook.com/bandthecrypt

Darkwave kapela z Prahy

Členové:

Domenico "Amon" Doc - singer
Pavel "Ice" Cajthaml - bass guitar, keyboards, composer, sound and music programming etc.
Zuzana Burianová - live keyboards, visual and sound technician, show director