Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

R.B.M.K.

R.B.M.K.
R.B.M.K.
R.B.M.K.

Místo: Praha žánr: EBM/Electronica/Idm web: www.facebook.com/pages/RBMK/276869745833857

R.B.M.K.

band members>

Rodent> machines, electronic drums, composing, b/vox

Z> vox, synth

Cerwenjack> electronic drums

Richard Marshal

Richard Marshal

Místo: Prague 3 žánr: Experimental/Idm/Ambient web: www.adzi.cz

Vlastním jménem Richard Maršál,
narodil se v Praze kde žije dodnes se svou  rodinou. V roce 1997 se dostal k elektronické hudbě a hned na to začal s produkcí vlastní hudby. Tehdá neště netušil že elektronická hudba má tolik podžánrů a stylů a tak dělal prostě jen experimentální hudbu, postupem času se dostal k taneční hudbě a hip-hopu a ještě později na to (přelom 2000/2001) se dostal k přes produkci breakbeatu a tekna až k Drum and Bassu. Ale na své začátky okolo ambientu, downtempa a různých jiných i IDM žánrů nikdy nezanevřel. Od roku 1999 se také začal zajímat o DJing a v roce 2000 hrál poprvé jako DJ v klubu a od té doby se tomu tak děje dodnes.

Jako Dj hraje z 80% pouze DnB a Jungle, ovšem začínal na breakbeatu, CZ/SK hip-hopu a taneční muzice všeobecně. Od roku 2009 se jako Dj také venuje chillstepu, ambientu a jiným inteligentním klidným žánrům, ovšem není mnoho hudebních akcí, kde se tato hudba hraje a tak tomuto holduje pouze okrajově a občasně. Dnes (2011/2012) se stále venuje pod pseudonymem ADZi nejen vlastní produkci ale i nadále DJingu i přesto že jeho věk už překročil dvoucifernou číslovku s 3 na začátku :)

V roce 1998 se také založil label FretNoiz Records 98, který byl z pořátku počínem čistě hudebního projektu, ovšem od roku 2002 se to po rozpadu formace uchýlilo spíše k jednočlennému projektu a později (2006) i labelu pod kterým Richard Marshal spolu s dalšími producenty z celého světa tvoří kompilace nezávislé elektronické hudby, a v roce 2011 založil ještě další label AnmaCreedO Records 11 který se zabývá víceméně pouze ambientu, IDM, breaku a klidným chillout releaseům.

Rok 2012 snad nebude posledním rokem lidstva, a tak je spíše v očekávání co rok 2013 přinese nového v hudbě jako takové i u Richarda Marshala jako producenta.

Na kontě má od roku 1997 do nynějška Richard Marshal na 350 skladeb z toho více jak 50 skladeb žánrů okolo IDM, downtempa a ambientu...

Roboticon

Roboticon
Roboticon

Místo: Wien žánr: Electro/EBM/Electronica web: roboticon.bandcamp.com

Roboticon je nový projekt hrajúci Robotic Dance Music

Roboticon - Robotic dance music. Debutovy self-release album noveho Slovenského projektu. Roboticon mieša Elektroniku, IDM, EDM, EBM. Inšpiruje sa kultovými sci-fi ako aj každodenným životom robotov.
Retro sa stretáva zo súčasnosťou, underground s mainstreamom, človek s technikou. Za projektom stojí Der Roboterliebhaber. Album najdete na:
https://roboticon.bandcamp.com

Růženka

Místo: Odry žánr: Rock n Roll/Cold Wave/Idm