Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

PHONETIX

PHONETIX

Místo: Praha žánr: New wave/Synth/Synthpop web: www.phonetix.cz

"POSLECHNĚTE SI NAŠI HUDBU A MILUJTE NÁS ČI NENÁVIĎTE. NENECHTE SE PROSTĚ NIKÝM OVLIVŇOVAT A UDĚLEJTE SI ZCELA SAMI SVŮJ NÁZOR."

 

Kapelu založili v listopadu 1991 Marek Minárik, Marek Zajac a Hynek Christian Holubec.

PHONETIX jsou tak mimo jiné  bezpochyby nejdéle nepřetržitě existující českou synthpopovou kapelou.

 

Zatímco Marek Minárik se začal věnovat vědě a stal se největším českým odborníkem ohledně genomu a Marek Zajac si založil vlastní vydavatelství Gemini Publishing Prague  tak Hynek Holubec vytrvale nesl a nese prapor PHONETIX do dnešních dnů.

 

V roce 1994 se k němu přidal klávesista a zároveň manažer Robert Žák.

 

PHONETIX prošel mnohými změnami od typického novoromantismu 80. let, přes world music a dance music k popu na albu Fénix až k dnešní podobě tzv. dark romantismu či dark popu.

Jediné co  se nikdy nezměnilo je přístup kapely v otázce šíření své hudby:

 

KAPELA JIŽ OD SVÉHO ZALOŽENÍ VŽDY A VŠUDE BEZVÝHRADNĚ  PODPOROVALA SVOBODNÉ A BEZPLATNÉ ŠÍŘENÍ SVÉ HUDBY!!!

 

Proto zřejmě slavila velké úspěchy u svých fanoušků, kteří ji například na oplátku v roce 2004 dostali v soutěži Bravo Zlatý Otto na neuvěřitelné 20. místo a například v anketě Český slavík 2006 se kapela dostala až na 86. místo.

To vše  při prakticky nulové podpoře masmédií a  nenávistných kampaních některých kolegů z profesionální hudební branže.

Přesto, že kapela měla poté zajímavé nabídky na vstup do komerčních sfér české hudby, všechny do jedné odmítla a rozhodla se jít svou vlastní cestou.

Kapela má nepřátelský postoj vůči odporným nenažraným velkovydavatelstvím v Česku jež prodávají CD za 350,- Kč při nákladech kolem 40,- Kč (včetně studia) a přitom umělci samotnému zůstane zisk několika haléřů (maximálně korun) z jednoho CD.

Při takovýchto podmínkách je dle kapely lépe nechat svobodně a zdarma stahovat svou hudbu.

O tom, že je to správná cesta svědčí z nedávné doby to, že téměř 100 000 lidí si ZDARMA stáhlo píseň Perfektní láska  a to během pouhých 3 měsíců (listopad 2011 až leden 2012, zdroj:http://mp3s.nadruhou.net/phonetix/perfektni-laska-28015/  ). 

 

Další podobnou kapitolou je postoj skupiny k většině českých politiků. Korupce, nemorálnost, nenažranost, bezohlednost a nekompetentnost prý způsobí jejich smrt. A to možná nejen politickou...

 

 

31.3.2012 VYDALI PHONETIX ZCELA ZDARMA CELÉ SVÉ POSLEDNÍ ALBUM "UPROSTŘED NOCI" VE FORMÁTU ZIP ZDE:

http://www.phonetix.cz/mp3-2012/phonetix_uprostred_noci.zip

ALBUM MŮŽETE TAKÉ STÁHNOUT PÍSEŇ PO PÍSNI VE FORMÁTU MP3 TAKÉ ZDE:

http://www.phonetix.cz/mp3.htm

 

ZA POUHÝCH PRVNÍCH 15 DNÍ SI ALBUM STÁHLO ZE STRÁNEK WWW.PHONETIX.CZ  NEUVĚŘITELNÝCH 1009 LIDÍ!!! A NA MNOHA DALŠÍCH SERVERECH  BYL POČET STAŽENÍ  V ŘÁDECH NĚKOLIKANÁSOBNĚ VĚTŠÍCH, ALE O TOM MOŽNÁ NĚKDY JINDY...

PROJECT HANDCUFF

PROJECT HANDCUFF
PROJECT HANDCUFF
PROJECT HANDCUFF

Místo: Brno žánr: Industrial/Electronica/Dark ambient web: bandzone.cz/projecthandcuff

Vedlejší projekt Patrika Lva (Depressive Disorder). Hudbu lze charakterizovat jako soundtrack zahrnujicí prvky temné elektroniky, industrialu a scénické hudby.

PRoject

PRoject
PRoject
PRoject
PRoject
PRoject
PRoject
PRoject
PRoject
PRoject

Místo: Praha žánr: Synthpop web: www.22project.com

Synth crossover duo PRoject, navazuje svoji tvorbou na současnou německou nezávislou scénu. Zvuk skupiny je kombinací elektronických a akustických nástrojů v původních aranžích současné hudby. Stylově lze přiřadit PRoject ke skupinám Oceán, Depeche Mode, Wolfsheim, Mesh...

PRoject vznikl v létě roku 2003, vystupuje v klubech po celé republice, na různých festivalech a vystoupil i jako předkapela skupiny Alphaville a Camouflage v ČR. Články o kapele PRoject vyšly v periodikách Právo, Blesk a na několika internetových servrech. Stálí členové skupiny PRoject jsou Richard Pachman (zpěv, klávesy) a Patrik Vojuch (klávesy, programování) a hostují v ní i rockoví kytaristé.

Richard Pachman je skladatel, textař a zpěvák, který se v ČR i ve světě proslavil jako představitel klávesové ezoterické a moderní duchovní hudby. Vydal 28 alb, pořádá pravidelné koncerty na Křížíkově fontáně v Praze, multimediální představení a každoroční mezinárodní vánoční turné. Je m.j. autorem hudby k filmům, dokumentům, divadelním hrám a muzikálům.

Patrik Vojuch je klávesista, skladatel a zpěvák, který působí v ČR a v Německu ve skupinách Fate In, Room 22 a vydal 5 alb. Je autorem remixů skladeb jiných interpretů a mimo práce v seskupení PRoject se věnuje vlastnímu sólovému projektu GoLeave.

Paprsky inženýra Garina

Místo: Praha žánr: Industrial

Passion of Hate

Passion of Hate
Passion of Hate

Místo: Hranice žánr: Gothic/Metal web: bandzone.cz/passionofhate

Symphonic metalová kapela Passion of Hate vznikla na přelomu roku 2009 a 2010, téhdy pouze jako projekt Lukáše Bradáče a Rostislava Telingera. V lednu a únoru 2010 byly nahrány první demo snímky určující směr, kterým se bude projekt nadále ubírat a tím bylo potvrzeno oficiální založení kapely.

V únoru začíná s Passion of Hate hrát Daniel Nerád, který ale v dubnu téhož roku odchází za svým vlastním projektem tvrdšího ražení. Mezitím se ke kapele přidává zpěvačka Barbora Mikolášiková a stává se hlasem Passion of Hate na další 3 roky.

Passion of Hate zkouší až do října 2010 pouze v této sestavě. V říjnu 2010 konečně kapela nalézá zbývající členy, a to bubeníka Marca Adámka a kytaristku Petru Václavíkovou.

Passion of Hate v říjnu dostává svou první nabídku účasti na koncertě a ten úspěšně v prosinci 2010 odehraje. Převážně pozitivní reakce kapele dodávají energii a chuť tvořit dále.

V únoru 2011 získává Passion of Hate možnost nahrávat ve studiu TdB Records v rámci projektu Ostrava Music City 2011. Nahráli zde 2 skladby:

Village Under Fire

Living On Bottom


Následně přichází další nabídky na koncerty a Passion of Hate získává více a více fanoušků. V srpnu 2011 se kapela rozhodla, že se rozloučí s kytaristkou Petrou Václavíkovou, kterou následně v říjnu nahradil stávající kytarista Tomáš Kulhánek.

V zimě 2011 Passion of Hate odehrává další sérii koncertů a na jaře 2012 se kapela stěhuje do nové zkušebny. Kapela má naplánovány koncerty až do léta 2012 kdy bude nahrávat svéDEMO. V květnu 2012 však kapelu postihne autonehoda. Poslední koncert Passion of Hateodehrává v červnu a chystá se nahrát DEMO.

Passion of Hate pracuje na DEMO nahrávkách až do zimy. Neshody v kapele a časové vytížení následně vedou k dalším změnám. V únoru 2013 odchází zpěvačka Barbora Mikolášiková a bubeník Marco Adámek. V březnu se však ke kapele přidává bubeník Petr Juřica a Passion of Hate dále pokračuje ve své práci.

Začátkem léta 2013 kapela buduje novou zkušebnu v Bělotíně a posléze Passion of Hatezískává i nový hlas - charismatickou zpěvačku Simonu. V červenci 2013 je Passion of Hate opět kompletní.

říjnu 2013 kapela zřizuje ve zkušebně improvizované nahrávací studio a začíná připravovat nahrávání singlu "Little wonders" který po dvou měsících práce uveřejňuje. 

Tímto bychom chtěli poděkovat především Jakubovi Bradáčovi za pomoc s softwarovou realizací a všem našim blízkým za podporu a trpělivost.

Nyní se Passion of Hate připravuje na koncerty, které kapelu čekají začátkem léta 2014.

Pathogenic Noise

Místo: Havířov žánr: Industrial/EBM/Aggrotech web: www.facebook.com/PathogenicNoise/

Phosgene Girls

Phosgene Girls
Phosgene Girls
Phosgene Girls
Phosgene Girls

Místo: Přelouč žánr: Gothic/Dark/Electronica

KONTAKT: phosgenegirls@email.cz

http://bandzone.cz/phosgenegirlsČLENOVÉ:

Al Chymista Czernotta (voc./key./programming),

xhurk 336 Blackotta (bass),

TourChess Schwarzotta (guitar),

Sunja Nera (voc.).

Phragments

Phragments
Phragments
Phragments

žánr: Industrial/Dark ambient web: www.facebook.com/pages/Phragments/45150080350

Phragments is a duo from Bratislava, Slovakia. The duo consists of Matej, responsible for the music and Sonic(k), who is responsible for the videos. The project started around 2002 and have released 6 CDs so far: 1 EP, 2 live albums and 3 full-length albums. The first 4 CDs were released on the Slovak label Construct.Destroy.Collective, next releases came out on The Eastern Front and Malignant Records. The music is best described as a mix of dark ambient and orchestral industrial. Phragments’ compositions are emotionally heavy and thought provoking, evocative and dark. Philosophically, Phragments reflects on the history and present of mankind.

Plague Called Humanity

Plague Called Humanity
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity

Místo: Brno žánr: Industrial/EBM/Punk web: www.facebook.com/plaguecalledhumanity

Hudba PCH je jedinečným mixem EBM a Crustu, jejich divokost a hlučnost jdou ruku v ruce s výraznými elektronickými pasážemi, jejich texty zaobírající se temnou budoucnosti a odvracenou stránkou lidské společnosti, jako celek definují žánr "cyberpunk".
Kořeny PCH sahají do roku 2008, ale první koncertní sestava kapely (Alex - zpěv, Willy - klávesy a Cypher - kytara) vznikla až koncem roku 2014. V této sestavě vzniklo první DIY demo "Cyber Trash". V polovině roku 2015, Willy opustil kapelu a na jeho místo nastoupil Dave (klávesy), koncem téhož roku sestavu doplnila Berenika (bicí). Skupina v nové sestavě vyměnila původní sound za více kompaktní a tvrdší zvuk. Po desítkách koncertu na prestižních akcích jako je Junktown, ElectriCentrope nebo Schattenwelt vydávají svoje první EP Disconnection.

Project Gregus

Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus
Project Gregus

Místo: Bratislava žánr: Dark ambient web: bandzone.cz/projectgregus

Project Gregus je ambientné hudobné teleso zo Slovenska. Ťažisko tvorby projektu spočíva v klávesových nástrojoch v rôznorodých atmosferických plochách. Témy skladieb sa odvolávajú na najhlbšie ľudské emócie (strach, nádej, utrpenie, láska, smrť). Najnovší album WHEN SOMETHING BEAUTIFUL COMES TO THE END vydaný cez domovské vydavateľstvo GREG RECORDS sa pokúša rozširovať záujem o atmosferickú hudbu na Slovensku i v Čechách.