Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

M.A.C. of mad

M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad
M.A.C. of mad

Místo: Praha žánr: Industrial/Electronica/Metal web: www.macofmad.com

INDUSTRIAL/GRIND.FLOOR/ELECTRONICA

praha

since 1994

 

LINE-UP 2012

trpak | guitar

danger | guitar

narcopolo | machines

pete williams aka kazetor | drums

frenzy aka chymus | vox

"Do prostoru Abaton dorazilo vzhledem ke specifiku večera poměrně málo lidí a klub byl zaplněný s přimhouřením očí asi tak ze dvou třetin. Úloha zahajující kapely padla na M.A.C. of Mad, kteří ve své hudbě kombinují prvky metalu - místy až grindu - s elektronikou. Uhrančivý zpěvák v kukle vynikal jak teatrálními gesty, tak především pestrou paletou agresivních projevů zpěvu, které v momentech podpořených hudebním podkladem vytvářely zvukovou apokalypsu, při které naskakovala husí kůže. Jindy se naopak kompozice skladby zastavila na pravidelném omílání jednoho nápadu, což po chvilce začalo nudit. Přesto bylo ve výsledku vystoupení M.A.C. of Mad pozoruhodným hudebním i vizuálním zážitkem a kapela navíc optimálně připravila prostor pro hvězdy večera..."

http://www.houser.cz/novinky/6761-deset-let-je-pryc-a-atari-teenage-riot-zahajili-dalsi-revoluci.htm

Za zmínku stojí i fakt, že naší redakční výpravu rozdělili M.A.C. of Mad do dosti paradoxních skupinek: zatímco se bývalí milovníci grindcorových čuňačinek stáhli co nejdále z doslechu, kolega Pavel Zelinka zde zažíval momenty nečekaných objevů:

„Přiznám se, že jsem jejich tvorbu sledoval před několika roky a trochu jsem se obával, co nám i tentokrát předvede. K mému překvapení se kvintet prezentoval poměrně vyzrálým hardcore industrialem, jehož hluková hladina navíc nebyla hlavní hvězdou ani zdaleka uškrcena. Nový vokalista sice disponuje pouze jednou hlasově chroptící polohou, ale když pětice na konci setu prezentovala několik vysloveně "hitových" položek setlistu, nejen metalová část návštěvníků se dala do pohybu.“

http://www.sanctuary.cz/reporty/4432-report-z-reunionoveho-vystoupeni-atari-teenage-riot

 

MAESTUS MODULATOR

Místo: Praha žánr: Electro/Progressive web: maestus.unas.cz

MFLS

Místo: žilina žánr: Dark/Synth

MFLS- Music for lost souls je solový projekt klávesáka, bývalého člena slovenskej synthpopovej formácie The Silence Albína Nemca. Projekt je zameraný na inštrumentálnu syntezátorovu tvorbu

MONTE ROSA

žánr: Synthpop web: www.monterosa.sk

MORS IN TABULA

MORS IN TABULA
MORS IN TABULA
MORS IN TABULA

Místo: Praha žánr: Gothic/Industrial/Dark ambient

 Oprášil jsem svůj starý projekt MORS IN TABULA vzniknuvší kolem roku 1995, je to Industrial, Dark Ambient, který bych rád propojil naživo s Katharse Affect, https://soundcloud.com/raven-blek/mors-in-tabula-project-1995-purgation

Havran.

Magnetik

Magnetik
Magnetik
Magnetik
Magnetik

Místo: Pardubice žánr: Synth/Electronica/Experimental web: www.magnetik.cz

WE ARE MAGNETIK

  "Člověk by v dnešním přetechnizovaném světě neměl zapomínat na krásu techniky. Neměl by zapomínat, co vše předcházelo vynálezům, které se dnes běžně používají. Dřívější badatelé byli hlavně snílci, kteří chtěli svými objevy změnit svět k lepšímu a svým vynálezům tak věnovali kus sebe. A o to Magnetik jde - oslavovat krásu lidských objevů a hledat v technologii lidskou duši."    S takovým předsevzetím přicházejí hudebníci Moimir Papalescu a Peter Van Krbetz za podpory SM24. Jelikož vždy patřili k větvi muzikantů, která na první místo kladla alternativnější formy vyjádření (vzpomeňme Krbetze jakožto člena Psích Vojáků a Vltavy, Papalescovo působení v kapelách Vanessa a Gundreams nebo oba v Moimir Papalescu & The Nihilists), jako Magnetik v tomto trendu logicky pokračují. Hlavním cíl přitom spatřují ve tvorbě hudby s oním magickým kouzlem jedinečnosti, jaké dýchá z vědeckého bádání.    Magnetik tak nezapomínají připomenout influenciální literaturu Karla Čapka, Julese Verna nebo filmové umění Karla Zemana či Fritze Langa. Taktéž se klaní před úžasnými vesmírnými výlety Gagarina a Armstronga, před vizemi A. C. Clarka, stejně jako před prvními syntetickými tóny Kraftwerk, Neu nebo Tangerine Dream.    Jako formu vyjádření nepoužívají nejmodernější nástroje, ale spíše hledají nové způsoby, jak naložit s těmi starými. Je ovšem zajímavé, že filosofie projektu spolu s elektronickými přístroji Moimira Papalescu a saxofonem Petera Van Krbetze činí z Magnetik překvapivě mnohem víc, než obvyklou postmoderní hříčku s označením "retro projekt".

Magpie

Magpie
Magpie

Místo: Praha žánr: Postpunk/New wave/Synth web: www.facebook.com/magpieofficial

Pražská kapela Magpie vznikla před třemi lety jako one man project jen tak pro radost. Jenže ta radost byla tak velká, že se postupem času z jedné straky staly dvě a pak se rozrostly v regulerní kapelu o čtyřech členech.

Pojmenovali se podle duetu písničkáře Patricka Wolfa a legendární Marianne Faithull z alba The Magic Position. Jejich hudba má nejblíže ke škatulkám synth / electro / pop s tanečními podklady, ovšem s důrazem na výrazné melodické linky a čitelnost. Ačkoliv sami rádi přiznávají, že rádi čerpají z britského new wave, kytarovek i madchesteru, jejich hudba stojí pevnýma nohama v přítomnosti. Jsou to beznadějní romantici a baví je hluk zkreslených kláves i strun.

Mísí se v nich nálady The Cure, zvukomalebnost Sonic Youth i strojová přesnost Depeche Mode. Mezi své vzory, krom zmíněných hudebníků, počítají New Order, Nine Inch Nails, Soft Cell, Kap Bambino, Vive La Fête, Coil nebo Yeah Yeah Yeahs a další. Nechtějí být další statickou kytarovkou nebo abstraktními artisty bez ksichtu ani adorovači pivních dýchánků. Nezpívají česky a nejspíš nebudou, protože je jednoduše zvuk češtiny nebaví.

Své nahrávky si dělají sami a základem je čistě electronický zvuk. Na koncertech ovšem veškeré mrtvé zvuky potlačují a dávají průchod čiré energii živých nástrojů. Pro někoho mohou být Magpie příliš změkčilí, pro někoho naopak elektronicky plastičtí. Ať už se pustí do dalšího písničkaření nebo experimentovat, jejich krédem zůstane "we don't give a fuck" a budou si dělat, co se jim zamane.

Na jaře letošního roku vypustili na svých stránkách EP Sleepwalking. Po sérii demo snímků je to první ucelená kolekce čtyř tracků, kde jeden song plynule přechází v další. EP otevírá instrumentálka Falling Down, Falling Apart a přechází ve výbušnou Sleepwalking. Následuje asi nejmelodičtější song kapely Mother a po něm lehce industrialně taneční Out of Time. Tracky jsou o halucinačních stavech po probdělých nocích, o snění s otevřenýma očima, voodoo, chemických substancích a taky jednoduše o zábavě.

http://www.facebook.com/magpieofficial
http://www.bandzone.cz/magpie
http://magpieofficial.bandcamp.com

Mastermind

Mastermind
Mastermind
Mastermind

Místo: Brno žánr: Electro/Synthpop web: www.mastermind.cz

Mastermind je...

brněnský future-elektro hudební projekt, který vznikl v roce 2002 a jeho zakládajícím členem je Radim Čáp (Stork) ,který je součástí formace Depressive Disorder. Mastermind je vyjádřením pocitů a odrazem toho, co nám nabízí hudební technologie nového tisíciletí.

Mastermind je mojí hudební záležitostí a maximální životní náplní.
Hraji na klávesové nástroje, komponuji a aranžuji. Vytvářím si i celkový zvukový obraz, tudíž bych se nazval jakýmsi „multialchymistoinstrumentalistou".
Vznik se nedá přesně časově určit, ale příprava od prvních úvah až po jeho skutečný zrod se datuje k podzimu roku 2001.
Ve své podstatě čerpám z nějaké vnitřní potřeby vyjádřit pocity pomocí hudby. Nade vše miluji tuhle alchymistickou záležitost, kdy z mého nitra, kde vzniká nápad, se potom vše přenáší a odráží v hudební myšlence nazvané skladba.
Je v tom něco fascinujícího, panenského a určitá nespecifikovatelná výzva.
Díky technice, která dnes (alespoň pro mě) představuje v umělecké sféře (a zřejmě nejen v ní) obrovskou revoluci a takřka nevyčerpatelnou záležitost, je možné naprosto každý postřeh ventilovat. A přesně o to se snažím.
Pokud si v projektu Mastermind najdete alespoň kousek něčeho, co vás osloví, bude to pro mě jakési zadostiučinění a věc tak dosáhne svého naplnění a smyslu.
A to je zřejmě podstata mého života a existence tady…

Stork

Mindway

Mindway
Mindway
Mindway

Místo: Praha žánr: Alternative/Rock/Electronica web: www.mindway.cz

Mindway působí na české i zahraniční hudební scéně od roku 2003.

Koncerty kapely jsou ukázkou energické souhry živých nástrojů a samplů v originálním hudebním mixu. Samotnou tvorbu lze označit za nenucenou kombinaci rocku a elektroniky s alternativními, popovými, metalovými i punkovými prvky. Hudba Mindway je inspirována kapelami, jako např. Faith No More, David Bowie, Nine Inch Nails, Deftones, The Prodigy, Skinny Puppy, The KLF, Joy Division, The Doors etc.

V prosinci 2003 Mindway natočili první úspěšné EP Rulez. O půl roku později navazuje další EP Back On Feet. V říjnu 2006 kapela natočila maxisingl Replay, který naznačil nový směr a novou tvář Mindway. Některé písně se objevily na několika zahraničních kompilacích a hrála je také některá česká a mnohá zahraniční rádia.

Mindway mají na svém na kontě i zajímavé koncertní úspěchy. Představili se na většině velkých českých festivalů (např. Noc plná hvězd, Trutnov Open Air, Rock For People, Benátská noc, Sázavafest, Nokia Strahov Open Air apod.). Byli pozváni na jeden z největších evropských festivalů - Przystanek Woodstock 2004 (300.000 návštěvníků) v Polsku, v srpnu 2004 byli organizátory i publikem vybráni nejlepší kapelou festivalu Rockpreis v německém Annabergu. Holandský festival Dinxpop (2005) přivítal Mindway v roli headlinerů, stejně jako německý festival Summer Open Air (2006).

1. března 2010 vychází album s názvem Blood And Perfume, které reprezentuje vnitřní sílu tvorby Mindway – v jeden moment z ní dýchá život i smrt, láska i nenávist, romantika i perverznost, krev i parfém...

Diskografie
2010 Blood And Perfume
2006 Replay (EP CD)
2005 Rulez (DVD)
2004 Back On Feet (EP CD)
2003 Rulez (EP CD)

Kompilace
2009 Rock 4 Life (USA)
2008 James Records Love You Vol. 1 (UK)
2008 Bleed For Me Lover! (CZ)
2006 Now That‘s What I Call Underground Vol. 3 (UK)
2004 One Giant Step (UK)

Muzeum Chcíplých Molů

Muzeum Chcíplých Molů
Muzeum Chcíplých Molů
Muzeum Chcíplých Molů
Muzeum Chcíplých Molů
Muzeum Chcíplých Molů

žánr: Gothic/Other

Muzeum chcíplých molů je poeticko-hudebně-vizuální DIY projekt, za nímž stojí:   Sudlice - koncept, poezie, editace videa, fotky ( https://500px.com/sudlice )
Tom T a John T - hudba ( http://www.czscene.cz/tongue )
Dejv - světla, kamera a fotky   Výstupem projektu jsou krátká videa zveřejňována na portálech youtube a vimeo ve čtvrt až půlročních intervalech.   http://www.youtube.com/channel/UCRGowrocTpLJZm62opDM6uw
  http://vimeo.com/muzeumchciplychmolu
  http://plus.google.com/100847774642742725021/posts
  kontakt: muzeumchciplychmolu na google tečka com