Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

KATHARSE AFFECT

KATHARSE AFFECT
KATHARSE AFFECT
KATHARSE AFFECT
KATHARSE AFFECT

Místo: Praha žánr: Industrial/Dark/Wave web: soundcloud.com/raven-blek

Jednočlenný Industrial-Darkwave projekt.

Tvořící na základě vnímání a zkoumání temnější stránky lidské osobnosti a Katarzí s tím spojenou...

Tvůrce tohoto projektu se věnuje hudbě již více než 20 let a to v různých uskupeních, a projektech, počínaje industriálně laděným zvukem, ambientem, elektronikou.... Asi nejvýraznější a nejdéle trvající je spolupráce s Monikou Načeva, od roku 2001 na živém provedení jejího alba Fontanela, divadelních a výstavních projektech a dalších...

Kamenný Kvítek

Místo: Praha žánr: Alternative/Noise/Ambient web: soundcloud.com/kamennykvitek

Čerstvý salát všem!

Kotel #26

Místo: Chomutov žánr: Electro/Industrial/Experimental web: bandzone.cz/kotel26

Historie seskupení sahá do roku 1997, kdy zakládající členové spolu s dalšími příznivci pořádali industriální performance za igelitovou zástěnou při vernisážích spřátelených výtvarníků. Časem z této spíše zábavné činnosti vykrystalizoval soubor s pevně stanovenou strukturou.

Počátky hudební tvorby se nesly v duchu undergroundu s industriálními prvky. Skupinou prošlo několik hudebníků, složení se měnilo, až se ustálilo do současného stavu. Po několika vystoupeních v tomto složení se zcela změnil háv hudebního projevu. Do nástrojového vybavení se mezi klasické pracovní nářadí a železné prvky zařadilo i pár elektronických efektů. Mezi významné vedlejší projekty lze zařadit natáčení krátkých dokumentárních filmů z průmyslového prostředí.

V roce 2009 vydává skupina zcela ve své režii první CD s názvem "FABR-IQ".

k-lxm

k-lxm
k-lxm
k-lxm
k-lxm
k-lxm
k-lxm
k-lxm
k-lxm
k-lxm

Místo: Plzeň žánr: Industrial/Noise web: www.facebook.com/pages/K-lxm/159609197400755

 K-lxm je industriálně-noisový projekt, za nímž stojí plzeňský hlukař Martin Klimeš. Od strikně digitálně-elektronických začátků se postupně dostal k industrialu, jehož základ tvoří především hra na amplifikované kovy.

http://k-lxm.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/klxm