Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

Jerusalem

Místo: České Budějovice žánr: Gothic/Rock web: www.jerusalem.cz

Českobudějovická kapela Jerusalem působí na hudební scéně již od roku 1988. Žánrově se pohybuje na pomezí gothic rocku/popu. Poprvé se prosadila svým 1. albem V kruhu, které vyšlo u vydavatelství MONITOR (dnes EMI Records) v roce 1992.
V letech 1993 – 1995 objela celé Česko a Slovensko, a to jak se samostatným koncertním programem, tak jako host na masově navštěvovaných turné skupin SHALOM a OCEÁN.... Koncertní aktivita tohoto období vyvrcholila uspořádáním turné po několika českých hradech, když z jednoho z těchto koncertů kapely odvysílala Česká televize hodinový záznam.
Na přelomu tisíciletí skupina dočasně přerušila své aktivity a členové se věnovali jiným projektům. Martin Pilný a vfi se věnovali projektu La Promenade a vydali album Let Me Say Goodbye, frontman kapely Jan Dvořák vydal sólové CD Světla města a mimo to otextoval řadu písní Petra Muka (Láska ta nebezpečná věc, Stoupám ti do hlavy, Lásku poznáš jizvou, Ty a já (teď a tady), Oh L´Amour, Láska tě spoutá ad.) včetně posledního Petrova alba V bludišti dnů (Pod černým sluncem, Nebe nehledej, Skrytá zář, Led v sobě máš ad.).
V roce 2004 kapela znovu zahájila činnost, vydala několik skladeb na albu Jerusalem 2004 a od té doby pravidelně koncertuje v klubech celé ČR.
Svou novou tvorbu Jerusalem zachytil na dalším řadovém albu s názvem Tajná zahrada, které vyšlo na jaře 2011 u vydavatelství EMI Records.
Se svým programem, jehož atributy jsou nezaměnitelný sound na pomezí rocku a popu a kvalitní české texty, kapela pravidelně vystupuje v klubech po celé ČR.

Jungle Rats

Místo: Praha žánr: Electro/Synthpop

Jsme mladá pražská kapela, která mísí vlivy všech elektronických hudebních směrů za posledních 25 let a to všechno předkládáme okořeněno živými nástroji a dívčím vokálem. Převážně tanečně laděné skladby se silným důrazem na melodii oscilují mezi temnou elektronikou a moderními tanečními rytmy.

 

Současná sestava:

 

Ivča - vocals

Krsna - bass, back. vocals, programming, composing & lyrics

MC Peter C.H. - fake keys, gambling

joy

žánr: Electro/Experimental

joy from the dark

žánr: Experimental

pohoda...