Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

FARA

FARA
FARA

Místo: Košice žánr: Gothic/Industrial/Punk web: fara.kinderzimmer.sk

Kvapôčka koly v supermarkete. Krúžok salámy v miestnej mäsiarni. Sáčok v sáčku, betón v betóne. Dvaja pracovníci obsluhujúci strunové mechanizmy za monotónneho doprovodu hluchej bubeníčky. Anjeli zvestujú nanebevstúpenie debility. Nič sa nevyrieši.

FRONTIER GUARDS

FRONTIER GUARDS
FRONTIER GUARDS
FRONTIER GUARDS
FRONTIER GUARDS
FRONTIER GUARDS
FRONTIER GUARDS
FRONTIER GUARDS

Místo: Brno žánr: Industrial/Dark ambient/Idm web: www.dystopia.cz

Právě vychází 3. CD kapely s názvem BATTLEGROUND (2014). Máme nového vokalistu: František Gažík a jako host je na CD i Patrik Lev..... teaser zde:

https://www.youtube.com/watch?v=KjgHqBB57wo

 

https://soundcloud.com/martin-pavl-k-1/sets/new-frontier-guards-cd

FROWN

FROWN
FROWN
FROWN

Místo: Prešov žánr: Gothic/Dark/Metal web: www.frown.name

 

FROWN

 

Kapela bola založená na jeseň 1997 v Prešove, v tomto roku vydáva na vlastné náklady svoje prvé demo cd FALSEHOOD, recenzované napr. v časopise Metal Hammer.

 

Svoje druhé cd s názvom GIFT OF SUFFERING, nahraté v štúdiu Perina v spolupráci s Maťom Migašom /PEHA/, vydáva kapela v decembri 1998,poprvykrát aj s hráčom na klávesové nástroje.CD vychádza v množstve asi 400 ks u agentúry UPA /Underground Promotions Agency /.Hneď potom nasleduje séria koncertov po slovenských kluboch a festivaloch s kapelami ako : Krabathor,Gladiator,Dementor,Lux Occulta,Thalarion,Bizzare of Brutality,WAYD atď.

 

V roku 2001 kapela podpisuje zmluvu s nemeckou firmou MOONSTORM REC./EFA a vydáva svoj prvý oficiálny album FEATURES AND CAUSES OF THE FROZEN ORIGIN,ktorý je hneď nato hraný a hodnotený v prestížnych nemeckých rádiach a časopisoch ako sú napr. ORKUS /kde sa stáva nováčikom mesiaca /,SONIC SEDUCER,LEGACY atď. v tomto roku sa zúčastňuje prestížnych nemeckých festivalov ako sú napr. WAVE GOTIK TREFFEN, PROTZEN OPEN AIR,HERBSTNACHTE a dalších klubových akcií.

 

Druhý oficiálny album pod značkou MOONSTORM REC./EFA nesie názov LUNAR BRIGHTSHINE AND FIERY SPLENDOUR a vychádza v roku 2003,nasleduje ho kopa rozhovorov pre media,rádia a samozrejme koncertov a festivalov po Slovensku a Nemecku.

 

V roku 2004 kapela pripravuje materiál pre svoj tretí oficiálny album LOVESINSPAIN, ktorý je aj úspešne nahratý a zmastrovaný opať v štúdiu Perina – Prešov,ale ktorý bohužial pre problémy a neskorší rozpad nemeckého labelu Moonstorm rec.,nie je dodnes oficiálne vydaný.Kapela napriek tomu podniká dalšie kroky a rokovania s labelom a hľadá nové seriózne vydavateľstvo.

 

Počas obdobia 2005 – 2006 kapela bezúspešne rokuje so zástupcom nemeckých Moonstorm rec.,ktorý zjavne neodpovedá na korešpondenciu atd. , ale napriek tomu sa kapela naďalej venuje svojej aktivite.

Po definitívnom rozpade labelu preberá autorské práva nemecký UNIVERSAL MUSIC.

 

V roku 2007 sa kapela zúčastňuje festivalu Paljassaare Rock Fest v estónskom TALINE, po boku nemeckých LACRIMAS PROFUNDERE,fínskych FALL OF THE LEAFE atď.

 

V súčastnosti je kapela stále aktivná,pracuje na nových skladbách a koncertuje.

 

 

 

 

Frown  :

 

Marián Dráč – vocal,bass, Jan Kolesár – guitar , Zuzzana Berešova – keys a František Železník – drums.

Frau Frankenstein und Spüllboy

Frau Frankenstein und Spüllboy
Frau Frankenstein und Spüllboy

Místo: BrnoJihlavaPraha žánr: Electronica/Experimental/Horrorpunk web: soundcloud.com/fraufrankenstein

Frau Frankenstein und the Spüllboys je experimentální projekt několika muzikantů pokoušejících se spojit temný noise s taneční hudbou. V naší produkci se mísí líbivé 8-bit a disko melodie s temnými vokály a drony. Texty vypovídají o nočním životě, lásce, DIY kultuře nebo politice. Projekt je aktivní od podzima 2012.

Frozen Throne

Místo: Bratislava Vysoké Mýto Praha žánr: Gothic/Electro/Industrial

Československá kapela Frozen Throne vznikla v březnu roku 2012. Jejimi zakladateli se stali Draven Crow (DJ) a Doctor Love (QX-RH 85). Po krátkých zkouškách a spolupráci mezi těmito dvěma hudebníky se ke kapele přidala Andromeda Draco (solo-projekt Andromeda Draco) a s příchodem konce roku a obávaného konce světa, se kapela rozhodla, že začne pracovat na svém debutovém EP, které nese příznačný název "New Aeon", které by mělo vyjít v průběhu roku 2013/14. Jako ochutnávku nastávajícího EP, zveřejnila kapela svou průvodní skladbu "Paranoia", která bude součástí tohoto EP. Do budoucna se chystá kapela živě vystupovat, rozšiřovat se o další možné členy v kapele a otevírat se stále většímu povědomí lidí, nejen v Česku a na Slovensku.

Leden 2013: Nový člen v kapele - Ezechiel (Elektrická Kytara)

Březen 2014 - Draven Crow opustil kapelu. 

Leden 2017 - Alchymista se přidal ke kalepe (Mediální a sociální sítě, blogger, reklama, public relations)