Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

DISCRIMINATION

DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION
DISCRIMINATION

Místo: Metropolis žánr: Industrial/EBM/Experimental web: www.myspace.com/discrimination69

 

dAn69 - voc. guit. synth. engine

 

 

 

ex.

aLadin - kytara, basa

michAl - bicí nástroje 

crusty - dr.

kArl - fx , kaoss

pAul - bass 

 

Discrimination hrající hudbu "cyberpunx" založenou na kombinaci elektronických hudebních stylů electronic body music, industrial, tekno, noise, scrap... a extremní kytarové hudby hardcore, grindcore, crust punk, brutal metal...

  

www.myspace.com/discrimination69

bandzone.cz/discrimination

youtube Dicrimination

facebook  DISCRIMINATION

Das Funus

Místo: Praha 7 žánr: Dark/Wave/Synthpop web: www.facebook.com/Das.Funus/

Datwerk

Datwerk
Datwerk
Datwerk

Místo: Praha žánr: Electro/Synth/Synthpop

 

Počátky skupiny Datwerk sahají k roku 1991. Skupinu tehdy tvořily Vladimír Šimůnek (hudba, klávesy,

Petr Tengler (hudba, zpěv) a Radomír Šrámek. Skupina je zastupována firmou MONITOR – EMI,

u které v letech 1992-1995 vydala několik CD (Datwerk singel /1992/, Nebe nad hlavou /1993/,

Tančit s tebou /1994/,Hlupák váhá /cover verze Katapult/), podílela se na mnoha hudebních kompilacích.

 

Skupina rozjela v té době velmi slibnou kariéru, měli četný zástup fanoušků nejen z řad eletro popových kruhů a velmi dobře hodnocena kritiky. Koncertovali po celé republice a to jak v rámci svých koncertních turné, tak na nejrůznějších společenských akcích.

Datwerk byl také vyhlášen jako objev roku a po dobu jeho existence se udržoval na žebříčcích mnoha hudebních hitparád nejrůznějších hudebních časopisů a rádií po celé ČR.

 

Největšími hity byly skladby:

 

„Nebe nad hlavou“ (Monitor-1993)

http://www.youtube.com/watch?v=vZjqXsEi55M  

 

„Zdá se že“ (Monitor-1993)

http://www.youtube.com/watch?v=YJr4ShgcANs

 

„Tančit s tebou“  (Monitor-1995)

http://www.youtube.com/watch?v=wM8T_fi5ieE

 

V roce 1997 skupina ohlásila ukončení své činnosti a oba členové skupiny se vydali na vlastní uměleckou dráhu. Petr Tengler hrál a zpíval v muzikálech. Věnoval se činohernímu divadlu a šermu. Vyučuje zpěv.

Vladimír Šimůnek skládal hudbu, např. k světoznámé hře Mafie, skládal hudbu pro některé umělce a sám měl několik hudebních projektů.

 

Nyní se skupina Datwerk po letech opět sešla, aby navázala na svou hudební tvorbu a své předchozí úspěchy. Připravila nové skladby, které zaznamenali velký hudební posun od dob původní spolupráce vč. rozšíření o perkusní nástroje. Byť by se mohla nová hudba zdát více sledující současné hudební směry, pořád je v ní cítit původní autorské cítění obou muzikantů, které dávalo osobitost Datwerku. Samozřejmě, že pro své věrné fanoušky Datwerk oprášil i původní hity z devadesátých let.

Dne 15.11 slavila skupina svůj zatím největší úspěch a to jako předkapela Erasure dne 15.11.2011

Dave Von Tenebrae

Místo: Havířov žánr: Industrial/EBM/Synthpop

Tímto projektem bych se chtěl zaměřit hlavně na tvrdší elektronickou hudbu.
Nevážu se na žádné konkrétní odvětví a proto je možné, že si projdu od dark electra až po synth pop.
Zatím se bohužel jedná jen o instrumentální verze. Vokály, pokud nějaké vůbec jsou, bývají zatím nahrávány přes mikrofon do laptopu takže kvalita není zrovna nejvyšší.
Časem, až toho bude víc, se chci přesunout do studia a znovu vše nahrávat ve vyšší kvalitě.
Zatím si bohužel studiovky nemohu dovolit :D

Depressive Disorder

Depressive Disorder
Depressive Disorder

Místo: Brno - Praha žánr: Electro/Industrial/Rock web: www.depressive-disorder.cz

Patrik Lev zakládá projekt Depressive Disorder na konci roku 2001, ale o počátcích kapely se dá hovořit až na jaře 2002, kdy se k němu připojil Radim Čáp, který mu pomáhal dokončit rozpracované první demo "Near To Death". CD vychází (na vlastní náklady) v létě a v zimě téhož roku vychází EP "Another Step To Death" , které obsahuje remixy z prvé desky plus několik nových skladeb. V té době kapela začne svoji muziku představovat i na živých vystoupeních. Ukazuje se, že koncerty Depressive Disorder jsou víceméně úspěšné a kapela začne pracovat na novém CD. Po roce a půl práce přichází na svět deska "Ultima Ratio" a o její vydání projeví zájem nově vzniklé Kladenské vydavatelství Monopolrecords. Na jaře 2005 deska vychází a dostává se do německé i americké distribuce, hraje se v rádiích a sklízí pozitivní recenze a odezvy. Jedním z úspěchů je i umístění na čtvrté pozici v hitparádě French Alternative Charts, za měsíc říjen 2005.

  Depressive Disorder se mimo jiné představili jako předkapela legendárních Die Krupps při jejich vystoupení v Praze a na festivalu Apocalyptic Vision 4, který se konal 16.-17.9.2005 v Bratislavě v klubu Babylon, kde kapela vystoupila se špičkami slovenské, české, německé, polské a francouzské elektro scény.   V červnu 2006 DD vydávájí druhou desku s názvem "In Depth" a spolu s ní natočili i videoklip ke skladbě TV Freak, který kapela prezentovala mimo jiné také na hudební stanici Óčko, kde byla hostem. Kapela absolvuje další významné koncertní vystoupení, mezi nimi s německými Haujobb, v Athénách s legendárními Noisex, nebo v pražské Lucerně s Project Pitchfork.   Po tříleté pauze, kdy byla existence kapely nejistá, vydávají DD tentokrát již jako tříčlený projekt obohacený o kytaristu Oldu Hladkého z kapely Rhodian, nové album The Chronicle Of Fear. Album opět vychází u kladenského labelu Monopolrecords. 100 kusů nového alba vychází ve speciální limitované edici obohacené o druhé CD, které obsahuje demo nahrávky z rané tvorby Depressive Disorder.   Na počátku roku 2010 opouští kapelu Radim Čáp a v květnu se kapela premiérově představí na Electro Praguer Festu po boku In Strict Confidence, Rabia Sorda a českých industrialistů Akimbo, v nové sestavě s kytaristou Ezem a klávesákem Vénou   5.2.2011 hrají Depressive Disorder na akci Black Cat Party, vrací se Radim Čáp a skupina se objevuje poprvé ve čtyřčlenné sestavě. Připravuje se první společný singl Insane, který vadává (v limitované edici) v květnu 2011, label Monopolrecords.   Následuje natáčení koncertního DVD Insane For You, v brněnském hudebním klubu Faval Music Club, které si bere pod křídla společnost Nová Alternativa v čele s režisérem a fotografem Janem Krumlem. DVD spatřilo světlo světa na podzim 2011 ve dvou edicich: DVD Deluxe Special Edition a DVD Classic Edition.   Nyní se Depressive Disorder věnují dalšímu studiovému albu, které ponese název "VII" a mělo by vyjít koncem roku 2012 u Monopolrecords.

Deprivation Chamber

Místo: Prague žánr: Industrial/Experimental/Dark ambient web: deprivationchamber.bandcamp.com/

Experiment s dědictvím ambientu, first-wave industrialu a noise v krvi, vykrystalizovaný v nynější podobu během mnoha let. Inspirace mnoha aspekty jak denního života, tak neopakovatelných momentů a nostalgie zahaluje jeho zvukovou budoucnost tajemstvím. Projekt snažící se prozkoumat krásnou atmosféru (nejen) starých továren, elektráren, čističek. Elektronická psychóza. Moderní šílenství.

První - a zatím jediné - EP, Urban Decay, vyšlo pod hlavičkou BFW Recordings zdarma v září 2010, na novém materiálu se pomalu, ale jistě stále pracuje.

I přes svoji krátkou dobu jako aktivní projekt jsem měl s Deprivation Chamber tu čest být zařazen v několika kompilacích a zahrát si po boku několika vynikajících projektů, za což bych tu chtěl vzdát všem obrovské díky - moc si toho vážím, bez Vás by Deprivation Chamber nebyl takový, jaký dnes je!

Devilsfork

Devilsfork
Devilsfork
Devilsfork

Místo: Prague žánr: Electro/Metal/Harsh web: www.facebook.com/pages/Devilsfork/920706534626305?ref=hl

Devilsfork byl zformován v říjnu 2014 jako "One man project" by Kuffaka,kdy bylo nahráno zhruba 20 demos.V únoru 2015 byl natočen první singl se skladbami Burn in Hell a Dig a Hole...plus statický doprovodný klip pro song Burn in Hell...

Dirtyclean

Dirtyclean
Dirtyclean
Dirtyclean
Dirtyclean

Místo: Magoria žánr: Gothic/Punk web: bandzone.cz/dirtyclean

Projekt dirtyclean se koncem roku 2012, po pěti letech "astrální" existence, začíná formovat ve skutečnou kapelu...

Rybíz - drums

Dievča menom Lucia - keyboards

Mates - bass

Martin DeMagoria - voice, guitar

 

+ zlý člověk Obludix - guitar

 

 

Pravěk

Za osmero vodami a devatero horami rozléhá se hrabství Magorie. Této zemi moudře a spravedlivě vládl hrabě Martin DeMagoria po boku s manželkou Hildegardou Vietnamskou. Lid byl šťasten, že může sloužit tomuto páru, a naopak oba manželé byli nesmírně hrdi na děti této blbem požehnané země, jež byly jejím duchem. I nejeden poutník závistivě lkal: „Zde jest země spravedlnosti a blahobytu!“

 

 Nyní se však z katedrály St. Kokotis, vzpínající se nad městem, linou šílené tóny, jež zbavují celou zemi rozumu.

Jednoho prokletého dne do Magorie vstoupil cizinec - byl to potulný čistič záchodů. Ten svou kouzelnou štětkou doslova očaroval hraběnku a odvedl bůh ví kam. Celá magorijská družina v čele s hrabětem ji hledala rok a den, ovšem bez úspěchu. Hrabě zdrcený žalem zešílel.

Léta páně 2007 vtrhl do katedrály se svým bodyguardem, Záludným Lemurem, a s armádou třiceti zaběhlých kurviček, kteréžto měly zabavit kněží... Po té hrabě usedl za varhany a své šílenství, lásku, nenávist a kokotii vtiskl do tónů, co pohlcují duši za duší.

+ dokud nebudou všichni šílení +

 

Dirtyclean - CD-EP: Martin DeMagoria: vocals, guitar, bass, keyboards

                               Záludný Lemur: guitar

                               Android Kryten 2X4B: drums

Dirtyclean - Sandy Rain: Martin DeMagoria: vocals, guitars, keyboards

                                        Unknow Lady: keyboards

                                        Mr. Psychyn: bass

                                        Android Kryten 2X4B: drums

Dirtyclean - In Love: Martin DeMagoria: vocals, guitars, keyboards

                                     Android Kryten 2X4B: drums, bass

Discomfort

Místo: HKRK žánr: Electro/Punk web: discomfort.weebly.com

Co je Discomfort? Je to ještě punk? Zkoušíme jak blázni a hromadí se nevyřčený slova. Energie, co nemůže ven. Cejtíme nutkání to někde vybít. Zatím není moc kde. Emoce v textech, falešný syntezátory, rachot bubnů a špinavá kytara.   Důraz na "punk" ve stylu punk-electro Kombinujeme punk s elektro prvky (rytmy, samply), ale je tam docela dost punku - za prvý neumíme s elektrohračkama, takže všechny zvuky děláme na počítači a za druhý, máme celolampově zesílenou kytaru a živý bicí, takže hrajeme dost nahlas! Nejsme žádnej orchestr, jsme jen 2! Discomfort je jen dvoučlenné těleso, takže nemáme velký nároky...

BARACQUE (ex Barák 43, Caximba, Sicherhatesystem) - vocal, guit, loops
&
NIEMANDBERY (ex Sicherhatesystem, Niemand) - drums, synth drums

Division RagenHeim

Místo: Bratislava žánr: Gothic/Dark/Wave