Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

Carpatia Castle

Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle
Carpatia Castle

Místo: Most žánr: Gothic/Rock/Dark web: www.carpatiacastle.cz

Ctitelé hradu v Karpatech

Rumunské Karpaty a jejich podmanivé kouzlo kořeněné bezpočtem báchorek o nočních tvorech prahnoucích po krvi a neschopných zemřít si jako inspirativní roznětku zvolil nejeden umělec. Ať už dotyčný tvůrce třísnil papír inkoustem, plátno olejem či akvarelem, točil klikou kinematografického přístroje nebo své pocity zaklínal do přísného mřížoví notových osnov, mnohdy z jeho snažení vzešlo působivé dílo. Hudební cestou po stopách revenantů a vlkodlaků se dala i mostecká kapela CARPATIA CASTLE, jejíž samotný název nenechá nikoho na pochybách, kterým směrem se asi šíří pach krve.

Skupinu založil v roce 1994 současný baskytarista Tomáš Pošvanc pod vlivem PARADISE LOST, ANATHEMA, TIAMAT, CREMATORY, MOONSPELL, MY DYING BRIDE, THEATRE OF TRAGEDY a dalších předních představitelů gothic-death-doommetalové scény, prožívající největší rozkvět a populační explozi v polovině 90. let. Jeho hudební srdce však zasáhli i průkopníci čistého gothic rocku, jako například klasici THE SISTERS OF MERCY a z jejich rané tvorby čerpající jihlavští zakladatelé tohoto stylu u nás – dnes již kultovní XIII. STOLETÍ. Tomovy inspirační prameny však vyvěrají i z klasické hudby (např. Bedřich Smetana či Johann Sebastian Bach) a samozřejmě z heavy metalu 80. let. Mimohudebním hnacím motorem jsou pak pro tohoto gothicrockového gentlemana přírodní scenerie a živly a rovněž místa a příběhy s pohnutou, většinou temně tragickou, gotikou zavánějící historií a pozadím.

CARPATIA CASTLE zpočátku – a vlastně po většinu své existence – fungovali jako jednočlenný, typický one-man-project, v němž Tomáš Pošvanc realizoval své umělecké ambice a ventiloval své hlubokoniterné pocity. Celých patnáct let(!) trvalo, než se tento hudební projekt prokousal k prvnímu demu „House By The Cemetary“ (2009). Rok poté následovalo druhé demo „Vampire Requiem“ (2010), na kterém se již podíleli další muzikanti, jež zlákala náplň prvního výtvoru – tím byly položeny základy k přerostu prvotního projektu v regulérní kapelu. Obě dema vznikla sice velmi amatérsky, přesto v dosti důstojné podobě CD-R s pěkně vyvedenými barevnými a stylově výmluvnými obaly. Teprve v průběhu roku 2011 se CARPATIA CASTLE rozrostli na plnohodnotnou kapelu a od roku 2012 začali s aktivním koncertováním, aby otestovali účinky své tvorby na goticky laděném publiku. Tou dobou se již v repertoáru skupiny uhnízdily vzdušnější písně se silně rockovou základnou a jemně gotickým oparem – nad pochmurnou death-doomovou minulostí prosycující ranou tvorbu zakletou do obou dem se zavřela voda.Po odchodu zpěvačky Moniky Štěpánkové před koncertní sezonou 2013 funguje kapela v sestavě Veronika Seidlová (zpěv), Josef Wohlfahrt (kytara, zpěv), Václav Pazdera (sólová kytara), Tomáš Pošvanc (baskytara), Zdeněk Svoboda (bicí) a Milan Kubík (klávesy) a má za sebou nejedno veskrze pozitivně přijaté vystoupení. O propagaci na domácí scéně se stará manažerka skupiny Ludmila Benešová a většinu textů má na svědomí textařka a stylistka Dobroslava Karasová. Diskografii CARPATIA CASTLE momentálně uzavírá šestiskladbový maxisingl „Laudanum“, který je předzvěstí nadcházejícího stejnojmenného debutu, jenž by měl v roce 2013 prostřednictvím třinácti písní skupinu konečně vyvést na světlo z temných a studených katakomb dlouholeté demo-existence.Blackmoon

V červnu 2014 odchází klávesák Milan a kytarista Venca, kterého nahrazuje Milan Ozzy Dubnička z klášterecké speed metalové Karpatie.Kapela natáčí videoklip k novému songu Fantom Rabenstein a připravuje klip k pilotnímu songu chystaného CD Černé století.Tvorba nových písní kořeněná festivalovou sezonou,doprovází CC k podzimnímu tour s přesahem do zahraničí.

Coldnoise

Coldnoise
Coldnoise
Coldnoise
Coldnoise
Coldnoise
Coldnoise

Místo: Dubnica nad Váhom žánr: Dark/Dark ambient/Ambient web: coldnoise.wix.com/coldnoiseofficial

Coldnoise je nový projekt Jara V. ktorý sa snaží zachytávať prvky ambientu , dark ambient a filmovej hudby. 

Táto hudba sa dá počúvať rôzne či už ako soundtrack vo filme, hre alebo ako pesnička na počúvanie ktorá vám nabudí atmosféru a vtiahne vás do vlastného sveta.

Diskografia

- Mystery Of Lies (EP) ►►►dostupný v internetových obchodoch

- Alley Of Crows (ALBUM)►►►dostupný v internetových obchodoch

 

Kontakt

Pre bližšie informácie alebo otázky 

   ▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼

►coldnoise@centrum.sk ◄

   ▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

CyberdeliC SolutionS

CyberdeliC SolutionS
CyberdeliC SolutionS
CyberdeliC SolutionS
CyberdeliC SolutionS

Místo: Praha žánr: Electronica/Experimental/Ambient web: vena@nnd.cz

Elektronický project CyberdeliC SolutionS vznikl během roku 1995, kdy VeNa a JirKa, kamarádi a kolegové z práce zjistili, že mají stejný pohled na hudbu a oba baví si hrát s “elektronickejma krabičkama.” Ihned začali dokončovat a dolaďovat své skladby, při čemž některé z nich měli datum vzniku už rok 1993. Následně byly nahrané dvě demo CD. V roce 1996 vzniklo bezejmenné demo, CyberdeliC SolutionS. Jeho zvuk a atmosféru lze hlavně přirovnávát ke kapelám, které tou dobou vycházeli u švédského vydavatelství Cold Meat Industry.  Druhé demo CD Information Overload z roku 1998 se pak neslo v duchu nastupující taneční scény a jsou na něm patrné vlivy kapel jako jsou Future Sound of London, Orbital, Haujobb atp. V lednu 1999 odehráli CyberdeliC SolutionS svůj jediný koncert společně s projektem Target v klubu ST.YX. Ze živáku vznikl audio záznam a ten v roce 2000 vyšel na třetím demo CD Tape-Archive. Toto byl do nedávna poslední počin CyberdeliC SolutionS. JirKa se stáhnul z aktivní hudební činnosti. VeNa v roce 1998 založil s Tomem project Interface Surgery a postavil se po bok Weremu v jeho projektu No Name Desire. CyberdeliC SolutionS zůstal známý jen pro pár kamarádů.

Od roku 2010 maji No Name Desire pauzu a VeNa uvažuje o znovuskříšení CyberdeliC SolutionS, jelikož pod tímto projektem vzniklo dva roky před tím několik skladeb na zakázku coby hudební podkres video dokumentů. Hned na jaře ale VeNa využívá nabídku a stává se členem Depressive Disorder, a tak se oživení CyberdeliC SolutionS zase odsouvá. Vznik tohoto profilu na czscene.cz snad bude dostatečným závazkem pro znovuoživení CyberdeliC SolutionS, takže se k tomu v roce 2013 snad zase dostanu. Jestli to bude opět s JirKou nebo solo ještě nevím.

Díky za podporu, VeNa

 

 

 

CyberdeliC SolutionS (1996)

01/ Pane Bože, buď při nás…
02/ Sleeping Death – Part 1
03/ Sleeping Death – Part 2
04/ Timur Lenk
05/ Zahrada křížů
06/ Removal Souls
07/ Psychopat
08/ Život nebo smrt
09/ Cadaver
10/ Sleeping Death – Part 3
11/ A Forest (The Cure revival)
12/ …In Your Name…
13/ Alle sind Tot
      + 3x hidden tracks

 

Information Overload (1998)

01/ LogIn
02/ Information Overload
03/ 10000GB do tvýho mozku
04/ Úsvit novýho věku
05/ Future Scope
06/ Blade Runner (Vangelis revival)
07/ Heroic
08/ Zpomalenej život
09/ Serenade for L.V.
10/ Biomechanoid
11/ Metamorphosis
12/ Analogic
13/ Information Overload (Dub Mix)
14/ LogOut

 

Tape-Archive (2000)

01/ Molecular Trip (unreleased THC track)
02/ Macte Vortute (unreleased track from Information Overload CD)
03/ Dead Planet Theme (bonus track from first demo CD)
04/ Future Scope (live in ST.YX 15.1.1999)
05/ Information Overload (Dub Mix) (live in ST.YX 15.1.1999)
06/ Úsvit novýho věku (live in ST.YX 15.1.1999)
07/ Metamorphosis (live in ST.YX 15.1.1999)
08/ Blade Runner (live in ST.YX 15.1.1999)
09/ Biomechanoid (live in ST.YX 15.1.1999)
10/ Information Overload (live in ST.YX 15.1.1999)
11/ LogOut (live in ST.YX 15.1.1999)

 

Použité vybavení při tvorbě demo CD:
Korg 01W/fd
Kawai K4/r
EMU ESi-32 (2x)
Yamaha CS1x
Korg PolySix
Roland CR-78
Roland RE-301
Roland DEP-3
Yamaha REV-100
DigiTech RP-1
Aphex Aural Exiter Type B
Soundcraft Spirit Live 12/4/2
Tascam 488 MkII
Sony DTC-790
MusicQuest 2Port/SE
Sek’d Prodif24
Cakewalk V3.0
IBM PS/2 55SX with a 16MHz 80386SX 32-bit CPU