Czech and Slovak dark music - CzScene!
Hledáte kapelu nebo DJe , spřízněné s českou a slovenskou gotickou scénou? Tak to jste na správném místě! Hudba subkultury, vzrostlé z postpunkových kořenů, má mnoho stylových odstínů a tady najdete její tuzemské podoby. A pokud máte pocit, že tu chybí už jen váš projekt nebo profil, je nejvyšší čas s tím něco udělat!

AMBIGUOUS

AMBIGUOUS
AMBIGUOUS
AMBIGUOUS

Místo: Holíč žánr: Industrial/Dark ambient web: http://www.tecka.cz

 

Projekt AMBIGUOUS vznikol v roku 2007, ako hudobný súhrn mojich pocitov a duševných rozpoložení.

Po prvých dvoch demo CD – In The Imaginary Hell a Life/Pain vzniká koncom roka 2009 další materiál s názvom Stone Cross, ktorý vzápätí vychádza pod hlavičkou Slovenského labelu ALIENS PRODUCTION ako kovovo balená limitovaná edícia v počte 333ks.

Stone Cross ponúka dokonalú pradstavu akou hudobnou cestou sa tento projekt uberá a bude uberať aj do budúcna.

Igor aka ISH

http://www.discogs.com/artist/Ambiguous

reviews:                                                                                                                                     http://musicserver.cz/clanek/31200/Ambiguous-Stone-Cross/

http://www.side-line.com/reviews_comments.php?id=44929_0_17_0_C

http://rumzine.com/ambiguous-stone-cross-cd-2010-aliens-productions

http://www.voxempirea.com/en/recensioni.html

Akimbo

Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo
Akimbo

Místo: Šumperk žánr: Industrial/Electronica/Experimental web: www.akimbo.cz

Akimbo je droga. Pokud ji chceš poznat, můžeš ohrozit svůj dosavadní život. Je vysilujícím životabudícím výkřikem do ticha. Je smrtelným ztišením v rámusu života. Vznikla spojením tří doplňujících se a přitom navzájem výlučných elementů H R A.

"Nemáme žádný program, jediným cílem je pozitivní provokace vnímání reality. Hledáme, snažíme se žít, abychom mohli zemřít."

Historie sahá do počátku 80. let, kdy si H a A začínají uvědomovat, že je potřeba rozšířit definici hudby jako takové. Koncem 80. let vystupuje R z grossheilendorfského exilu, vstupuje mezi A a H a na počátku 90. let iniciuje vznik Akimbo. Po roční přípravě v neubautu vystupuje Akimbo 24.6.1993 poprvé na veřejnosti. Dvouleté trvání vystupování v klubech definitivně ukončuje vražedný incident na policii. H R A se zcela vyčerpaní rozhodují raději dále nepokračovat. Koncem roku 2006 se však vystupňují nepřekonatelné abstinenční příznaky. Projekt je vzkříšen a po 14-ti letech skupina realizuje comeback. Co bude dál, nepatří do historie.

Output? Hlavním vyjadřovacím prostředkem zůstává mimohudební a mimoverbální komunikace a manipulace. Jejím nejpodstatnějším prvkem je, kromě vizuální stránky, zvuk. Ten je tvořen pomocí syntezátorů, samplerů, počítačů, kytar, kolejnic, pružin, plechů, sirén, lidského hlasu, náhody a podobně.

Texty jsou většinou hodně intimní. Reagují na konkrétní události, osoby, setkání, životní prožitky, limitní negace pozitivní reality. Pro lepší pochopení nesrozumitelné poezie skupina používá vlastní vynález - transcendentní zkreslovač hlasu. Obsah je pak vnímán spíš podprahově z kontextu daného konkrétní situací. Kromě češtiny se objevují texty v angličtině, němčině, latině, polštině, ruštině, španělštině, francouzštině a švédštině.

Show je sugestivní, multimediální, provokativní, vyčerpávající, otřesná, ...

Alvaréz Peréz

Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz
Alvaréz Peréz

Místo: Brno žánr: Gothic/Electronica/Wave web: alvarezperez.com

ALVARÉZ PERÉZ. Kapela, která vznikla v roce 1993 byla od svých počátků postavená na originálním hlasovém projevu zpěvačky Ellen, masivních kytarách a repetitivních, téměř hypnotických rytmech si na nezájem kritiky a publika nikdy nemohla stěžovat. Důkazem toho byla četná vystoupení (např. s Priessnitz) a po vydání debutu „Mare Ingenii“ (1999-Uroboros records) byl několikrát odvysílán videoklip na ČT2. Řada pozitivních ohlasů z domova i ze zahraničí měla za následek první vystoupení v cizině a tak skupina v těsném závěsu po vydání druhé desky „Milovat je umírat“ (2001-vlastním nákladem) absolvovala koncerty v Německu, Švýcarsku i vzdálené španělské Barceloně.

V roce 2003 se dostavily další úspěchy v podobě 13. místa v každoroční soutěži magazínu Sonic Seducer „Battle Of The Bands“ a poté německé minitour čítající pět zastávek. Kapela se rozhodla zúročit své nabyté zkušenosti a proto se do třetice všeho dobrého uzavřela do studia v Bílých Karpatech, aby splodilla CD „Thanatophobia“ (2003-Netopejr). Nahrávka přináší velmi zdařilé kompozice včetně závěrečného remixu skladby „Incarnation“, jehož se na jedničku zhostili pražští elektronici No Name Desire.

Ještě v únoru 2004 A.P. natáčejí další video k písni „Flowers Of The Night“,které i z rozhovorem odvysílala TV Očko.Po podzimním koncertu na gothickem festivalu Dark Side of Moravia odchazí zpěvačka na"mateřskou dovolenou"a kapela si "dává pauzu":D

Na sklonku roku 2006 se kapela vrací na pódia, ale již bez bubeníka Titána, který kapelu během pauzy opustil. Jelikož za něj kapela nenalézá adekvátní náhradu, rozhodla se vrátit zpět k bicímu automatu, jako ve svých počátcích. Úvodní koncert po dvouleté koncertní (nikoli však tvůrčí) pauze si odbyla na Akci "Prague in dark" v pražském MATRIXU, kde měla možnost se mimo jiné osobně setkat, s legendarní kapelou Clan Of Xymox.
2008 Alvaréz Peréz vydali CD"Unmasked" vystoupili na Vawe Gotik Treffen v Lipsku a Independent festu ve Waršavě,a natočili animovaný videoklip k písni Svědomí města.

2010 vystoupení na festivalu "Castle Party" v Polsku.....

Současné složení skupiny:
Ellen Alvaréz (zpěv, baskytara)
Yyan Peréz (kytara, texty,programován
Alex(klávesy)

Andromeda Draco

žánr: Gothic/Experimental/Dark ambient web: vedzat.wix.com/andromedadraco

 Andromeda Draco je multižánrová skladatelka, textařka, zpěvačka a zvukařka, zaměřující se převážně na meditativní "soundtrackovou" hudbu a experimentální styly. Andromeda Draco ve své tvorbě používá převážně klasické nástroje. Pod hlavičkou TuneCore, inc. vydala dva singly "Obsession" a "Sanctity of Passion". Má také na svědomí remix skladby "Suicide Section of the C" z alba "Eternal Fate Conspiracy". Její skladba "Pain" se také objevila na kompilaci "Time When the Rain Stopped" od AmaCreedo Records 11". Pod hlavičkou Black Bat Records vydala svoje debutové album "Elements" plné meditační instrumentální hudby a svoje druhé album nesoucí název "Crimes of Passion" ve stylu gothic/darkwave/electronic/experimental. Pro projekt Mindslide se podílela jako zvukař na albu "Eternal Fate Conspiracy", kde má na svědomí mix a master mix. Andromeda Draco je také členkou slovensko-maďarsko-české kapely Frozen Throne, kde zpívá, podílí se na skládání hudby, ale hlavně se stará o zvuk kapely jako tonemeister. 

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Andromeda-Draco/239087469483348

Angel Epilepsia

Angel Epilepsia
Angel Epilepsia
Angel Epilepsia
Angel Epilepsia

žánr: Other/Experimental/Dark ambient

ANGEL EPILEPSIA je projekt ktorý vznikol v roku 2008 ako experiment spájajúci dva protipóly a to pomalý zvuk odrážajúci sa o rýchli úder. Výsledkom sa stala rozýmajúca tanečná hudba neurčená na tanec. AE má na konte zopár promo nahrávok a odohral 11 audio vizuálnych vystupení, kde o vizualizáciu sa postaral VJ Waldemar. Momentálne je pomaly a krvopotne prebieha práca na debutovom albume, ktorý by sa mal objaviť vo forme CD v priebehu roka s novým zvukom a s využitím rôznych hudobných nástrojov a techniky.

O pravidelných novinkách a starinkách sa môžete dočítať na facebooku a bandzone. Ak máte záujem vidieť Angel Epilepsia naživo, píšte na angelepilepsia@centrum.sk

Apophysia

Apophysia
Apophysia
Apophysia
Apophysia
Apophysia
Apophysia
Apophysia
Apophysia

Místo: Plzeň_Prešov žánr: Electro/Electronica/Ambient web: www.czscene.cz/apophysia

Apophysia je tribal ambientní hudební projekt.

...................................................................................................

P67k - synthesizer, keyboards, computer programming

+

ChrisXX - synthesizer, keyboards, computer programming

+

guests:- Olga Alexandrovna - Shannon Hurley - SackJo22 - MiElle -     PattsiPeng

-------------------------------------------------------------------------------

Diskografie:

From the Past Of the Universe (2014)

Live in 15 minut, (Olomouc 10.12.2011) - (fan audio)

EP "After The War" (2010)

Apophysia on Angelsolstice (Peníkov live 18.06.2011) - (fan audio) 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kompilace:

Na Západní Frontě Neklid Vol.5 (2010) - skladba "Matrix Jesus"

CYBERPUNK RITUAL - MUSIC & PERFORMANCE NIGHT compilation (2011) - skladby "Lest" a "Galerie Arcus"

FretNoiz Records - Relax before the bedtime FNR0020 (2011) - skladby "Februar" a "Serapeion"

Electro Arc Net.Ware Whistleblow (2011) - skladba "Shingon"

FretNoiz Records – The Vibrations Of Experiences FNR0022 (2011) - skladba "Temple Of Fallen Angels" (feat. MiElle)